O klube

Mužský basketbalový klub, MŠK MBK Žiar nad Hronom vznikol 24. augusta 2020 rozdelením Basketbalového klubu MŠK BK Žiar nad Hronom. Je jedným zo 16-tich športových klubov, zastrešených Mestským športovým klubom, MŠK Žiar nad Hronom spol. s r. o.


Sídli na ulici A. Dubčeka 45 v Žiari nad Hronom. Športovým sídlom klubu je ZUS aréna na ulici Partizánska 154/10 v Žiari nad Hronom.

 

Hlavným cieľom klubu je vytvoriť čo najlepšie podmienky pre vrchol pyramídy mládežníckeho basketbalu, ktorá má v Žiari nad Hronom už stabilne veľmi široké základy a dosahuje dlhé roky vynikajúce výsledky. Od roku 1955, kedy basketbal v Žiari nad Hronom vznikol, prešiel mužský basketbal dlhú cestu, lemovanú vzostupmi i pádmi. Dnes klub nadväzuje na úspechy mužského basketbalu počas jeho úspešného účinkovania v 1. lige od roku 2009. Opiera sa o domácich odchovancov a zmluvu o spolupráci s extraligovým MBK Baník Handlová.  Snaží sa zapájať do seniorského basketbalu juniorov mládežníckeho MŠK BK Žiar nad Hronom.

 

Činnosť klubu sa riadi podľa Organizačného poriadku a Hospodárskej smernice MŠK Žiar nad Hronom, spol. s r. o. Klub vedie Výkonná rada  MŠK MBK Žiar nad Hronom menovaná prezidentom klubu, jeho chod kontroluje Správna rada MŠK MBK Žiar nad Hronom tvorená zástupcami mesta, športovej komisie a členskej základne.

Ďakujeme za podporu

logo logo logo logo logo logo